Poza fotografiami – Tim Mantoani

To ludzie wielkiego formatu, poznajcie ich! – wydaje się krzyczeć Tim Mantoani ustawiając Polaroida  20×24 cale. Na jego portretach fotograficy pozują z odbitkami swoich najbardziej znanych zdjęć. Nierozpoznawalne, w większości, twarze zostają wciągnięte w sferę własnego dzieła.

Dokument o fotografikach
Mantoani upamiętnił największych reporterów, fotografików, fotografów – tych którzy  zawsze pozostają poza kadrem. Widzimy portrety portretujących: miasta i naturę, ludzi i zwierzęta, przywódców i uciekinierów, artystów i demonstrantów.

fot. za mantoani.com

Autor projektu pozuje przy swoim Polaroidzie 20x24 cale. Fot. za mantoani.com

Autografy
Na kartach albumu zreprodukowano odbitki w skali 1:1, z ich naturalnymi kliszowymi ramami. Są opisane i sygnowane przez fotografików. Nie ma jednak wrażenie amatorskiego albumu z autografami. Widać perfekcję techniczną i dobry kontakt z portretowanymi. Jednolitość stylistyczna portretów w atelier pozwala złagodzić różnice osobowości i rozbieżne stylistyki dzieł.

W orbicie wielkich Elwis, Al Wertheimer, Tim Mantoani. Fot. Tim Mantoani (za mantoani.com)

W orbicie wielkich Elwis, Al Wertheimer, Tim Mantoani. Fot. Tim Mantoani (za mantoani.com)

To już drugi poważny album Tima Mantoaniego, lecz dopiero nim :) wkroczył w orbitę największych tuzów świata fotografii. Na szczęście dla nas, to nie tyko notes z autografami oraz nowojorskie wydarzenie towarzyskie. To wciągający dokument i próba zmierzenia się z samym medium.

Tags: , , , , , , , , , , ,

No Responses to “Poza fotografiami – Tim Mantoani”

Leave a Reply